Kriza Ákos polgármester FIDESZ :: Híreink
Nyitóoldal Kriza Ákos Képviselők Kapcsolat Sajtómegjelenések Galéria Videógaléria
jeloltek
Miskolcon és Kazárnál maradt a győzelemnews/924_0_t.jpgA címvédő Kazár Miklós, Szőke Tamás duó nyerte az országos rali-bajnokság szezonnyitó versenyét, a jubileumi, 20. Miskolc Rallyt. Mögöttük a Spitzmüller Csaba, Laczkó László kettős végzett a második, a Hadik András, Kertész Krisztián páros pedig a harmadik helyen.

A 2013-as siker után ismét hazai versenyt nyert Kazár Miklós és Szőke Tamás. Az R5-ös Ford Fiestaval induló egység az első napon tartotta a lépést a többiekkel, vasárnap pedig egyértelműen az élmezőny fölé kerekedett. A 20. Miskolc Rallyn hat páros gyakorlatilag tizedekre menő harcot vívott egymással a hétvége folyamán. A szombati záráskor még Baloghék vezettek, előtte és utána pedig Herczig Norberték álltak az élen. Ők azonban hengerproblémák miatt visszaestek, mint ahogyan Turán Firgyesék is, akik árkot jártak a kánói szakaszon – olvasható a miskolcrally.hu-n.

Az utolsó gyorsaságin a dobogós helyezésekért a három miskolci pilóta vívott egymással óriási harcot. Kazár Miklós, Spitzmüller Csaba és Balogh János külön csatáját végül a tavalyi bajnok nyerte meg, aki így az idei szezont is győzelemmel kezdte. Spiciék futóműve tönkrement, Baloghék defektet kaptak, Herczigék pedig technikai gondok miatt lassultak le. Hatalmas izgalmak után, Spitzmüller Csaba állhatott föl a dobogó második fokára, harmadikként pedig, a többiek botlását kihasználva, Hadik András pezsgőzhetett a miskolci Városháza előtti téren. A háromnapos szezonnyitón öt bajnoki osztályban, több mint 170 autó mutatta meg magát a borsodi utakon. Az abszolút végeredmény tehát a 20. Vredestein Miskolc Rallyn: első Kazár Miklós, második Spitzmüller Csaba, harmadik pedig Hadik András.