
A Himnuszt követően Reményik Sándor verseit szavaló általános iskolások nyitották meg a június 4-ei megemlékezéseket Miskolcon. A Jókai Mór Református Általános Iskola diákjainak szavalatait követően felavatták a Feszty Árpád utcán felállított Bényei Országzászlót a nemzeti összetartozás napján. Elhangzott, a zászlók azt jelképezték egykor, hogy soha nem szabad feledni, mit tettek országunkkal. Az országzászlókat egy időben lerombolták, de újra, egyre több őrzi a magyarság sebének emlékét.
A civil kezdeményezéssel állított zászlónál szó esett a magyarság történetéről, azokról a kiváltó okokról, amelyek 1920. június 4.-hez vezettek.
– 1920. június 4. számomra a magyar történelem legtragikusabb napja. A ma élő magyarok már nem érzik annyira át ezt a sebet, mint az akkor élők. Az évek múltával mégis egyre több helyen tört fel, mint a víz, a magyar összetartozás. Az első országzászlókat a csonka Magyarországon állították, ma pedig már több mint ezer helyen vannak. Mankók voltak, hogy a csonka test érezze, van mire támaszkodni – kezdte megemlékező beszédét Kriza Ákos, Miskolc polgármestere, majd hozzátette, minden magyar számára fájó seb lesz ez, amíg van csonka Magyarország.
Az országzászlók – hangsúlyozta – lehetőséget teremtenek arra, hogy közösséget teremtsünk. Arra, hogy tudjuk, a magyar közösség összetartozik.